קווסטים טובים שהם בקושי קווסטים


 

Little Big Adventure 1+2 (Adeline Software, 1994-1997)

עוד הרבה לפני Fahrenheit, היו רבים שאתגרו את גבולות הז'אנר על ידי שילוב אלמנטים מז'אנרים אחרים. לאחר שעשה זאת עם Alone in the Dark, יצר המפתח פרדריק ריינל באמצע שנות התשעים את אחת מסדרות ההרפתקה האהובות ביותר עד היום – Little Big Adventure. שני המשחקים בסדרה, בהם משחקים בתור גיבור בשם טווינסן, הם קווסטים המשלבים לא מעט אלמנטים ממשחקי אקשן ותפקידים. לסדרה יש קהילת מעריצים ישראלית תוססת, ומשחקיה תורגמו לעברית. הפקת המשחק השלישי בסדרה נמצאת בשלבים מוקדמים.

 

 

 

Gobliins 1, 2, 3 (Coktel Vision, 1992-1993)

סדרה בה שולטים בחבורה של גובלינים משעשעים במיוחד, שכל אחד מהם יודע לבצע פעולות שונות. לא מדובר בקווסטים טיפוסיים – משחקי הסדרה מבוססים על חידות ולא על שיחות, ההתקדמות היא לפי שלבים, ולא ניתן לשמור את המשחק. משחקי הסדרה, שפותחו על ידי החברה הצרפתית Coktel Vision והופצו על ידי Sierra, מתאפיינים בגרפיקה מקורית ובהומור אנרכיסטי. המשחק הרביעי בסדרה, שנחשף כאן לראשונה, נמצא בפיתוח.

 

 

 


The Neverhood (The Neverhood Inc., 1996)

The Neverhood, בדומה ל-Gobliins, מתבסס על חידות ואינו קווסט אופייני. במשחק זה משחקים בתפקיד קליימן ("איש פלסטלינה" באנגלית), ומתקדמים בו על ידי פתירת פאזלים שונים. המשחק מצטיין במקוריות מרשימה, מה שמקבל ביטוי מיוחד בתחום הוויזואלי – התפאורה והדמויות נבנו כולן מטונות (ברצינות!) של פלסטלינה.

 

 

 

The 7th Guest (Trilobyte, 1993)

The 7th Guest הוא משחק חידות נוסף, שאינו מזכיר את שני הקודמים. זהו משחק אימה מגוף ראשון המתרחש באחוזה מצמררת, ומכיל קטעים מצולמים ופאזלים קשים במיוחד. שנתיים לאחר יציאתו נולד משחק המשך בשם The 11th Hour, וכרגע עובדת קבוצת מעריצים על משחק המשך עצמאי שייקרא The 13th Doll.

 

 

 

Shannara (Legend, 1995)

משחק המשלב הרפתקה ותפקידים, ומתבסס על סדרה מופלאה באותו שם של סופר הפנטזיה טרי ברוקס. המשחק פותח על ידי לורי וקורי קול, הידועים בזכות סדרת Quest for Glory שפיתחו עבור Sierra. בניגוד לסדרה זו, Shannara משוחק מגוף ראשון ואינו קווסט קלאסי. משחק נוסף באותו סגנון (ומומלץ בפני עצמו) של חברת Legend הוא Death Gate – שיצא שנה לפני Shannara ומבוסס על סדרת ספרי "מחזור שער המוות" של מחברות "רומח הדרקון".

 

 

חזרה לביקורות

חזרה לדף הבית