שאלות נפוצות

מה זה קווסטים?

"קווסטים" הם כינוי נפוץ למשחקי הרפתקה ממוחשבים (Adventure Games), בהם עוברים מסע וירטואלי עם גיבור שעליו להשלים משימה כלשהי.  באתר יש מאמר שעומד ביתר הרחבה על המאפיינים של הקווסטים. 

הקווסטים לא מתו?

הם לא מתו, אבל הפכו לז'אנר צדדי במשחקי המחשב.  תקופת הפריחה של הז'אנר הייתה החל מהמצאתו באמצע שנות השמונים ועד אמצע-סוף שנות התשעים.  גם היום ממשיכים קווסטים לבוא לעולם, אם כי מעטים מהם מצליחים לשחזר את תהילת העבר.

קווסטים זה לא לילדים?

רוב הקווסטים נכתבו עבור מבוגרים וילדים כאחד, ולא קיימים הרבה קווסטים "לילדים בלבד".  ברמה הכללית הקווסטים הם ז'אנר בוגר יותר מרוב הז'אנרים במשחקי המחשב, ובחלקם יש הומור ודקויות שלא יובנו על ידי ילדים.

במה עוסקים הקווסטים?

כמעט בכל תחום אפשרי.  בקווסטים שונים ניתן לשחק כשוטר, נסיכה, פיראט, טייס, קוסם, עיתונאית, אסטרונאוט – כל אחד וה"קווסט" שלו.

למה לי לשחק בקווסטים של פעם, כשהיום יוצאים משחקים עם גרפיקה יותר טובה?

זו בהחלט שאלה של טעם.  רוב הגיימרים של היום מעדיפים משחקים שמנצלים עד הסוף את הכרטיסים הגרפיים הכי חדישים – כאלה שכוללים הכי הרבה דם וירטואלי, פיצוצים ובלגן, ושהעלילה אצלם היא בגדר המלצה בלבד.  ויש גם כאלה המעדיפים משחקים שמבוססים על סיפור טוב, דורשים חשיבה ומעוררים רגשות – להבדיל מריגושים.

איפה אפשר להשיג היום קווסטים?

חלק גדול מהחברות שפיתחו קווסטים נסגרו או שחררו את המשחקים הישנים להורדה חופשית ברשת.  קיימים אתרי אינטרנט רבים המאפשרים להוריד אותם – הבולט ביותר הוא Home of the Underdogs.  יש עדיין קווסטים רבים שלא ניתן להוריד באופן חוקי (בעיקר אלה של Sierra ו-LucasArts).  את חלקם ניתן לרכוש בישראל, ואת אלה שלא – להזמין מאתרי אינטרנט דוגמת Amazon ו-eBay.

חלק מהקווסטים הישנים לא עובדים על המחשב שלי, או שעולים בלי סאונד.  מה לעשות?

אנשים טובים תרמו מזמנם ויצרו מספר תוכנות חופשיות המיועדות להרצת משחקים ישנים על מחשבים חדשים, המבוססים על מערכות הפעלה Windows 2000 או Windows XP.  הסבר קצר על כל אחת מהתוכנות ניתן למצוא כאן באתר.  במקרה הלא סביר שהתוכנות לא יספקו את הסחורה, ניתן להיעזר בהסברים כאן, כאן וכאן.

 

חזרה לעובדות

חזרה לדף הבית